Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Jak dbać o aparat do krioterapii?

10/03/2020 | Znieczulenie
0

Aparaty do krioterapii to urządzenia, które coraz częściej można spotkać w profesjonalnych gabinetach medycznych. Znajdują one szerokie zastosowanie w zabiegach. Dostępność sprzętu tego typu jest bardzo duża. Na rynku można znaleźć trzy rodzaje aparatów, które różnią się między sobą środkiem chłodzącym. Od tego, jaki wybierzemy, zależą nie tylko efekty zabiegu, ale także sposób, w jaki należy dbać o urządzenie. Profesjonalny sprzęt do krioterapii może być inwestycją na lata, dlatego warto postawić na wysoką jakość.

Jakie urządzenie do krioterapii wybrać

Krioterapia jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu. Jej głównym celem jest eliminowanie dolegliwości bólowych i stanów zapalnych, także tych, które powstają w trakcie innych zabiegów, np. laserowych. Wykorzystuje się do tego urządzania chłodzące, które działają jak znieczulenie. Poprawiają komfort podczas terapii i minimalizują ryzyko powstania obrzęku lub zaczerwienienia na skórze. Dzięki tego rodzaju aparaturze, można uzyskać również lepsze efekty, ponieważ lekarz może ustawić wyższe parametry bez obawy, że skóra na tym ucierpi. Wśród urządzeń do krioterapii można spotkać takie, które pracują pod zastosowaniem ciekłego azotu, dwutlenku węgla lub zimnego powietrza. Te ostanie są najbardziej ekonomiczne w zastosowaniu, ponieważ nie trzeba wymieniać w nich środka chłodzącego.

Z Cyro 6 - najwyższa klasa wśród urządzeń do krioterapii

Urządzenie Zimmer Z Cyro 6 Derma Cooler jest wyposażone w najnowszy system chłodzenia skóry, który generuje suche, zimne powietrze. Przeznaczone jest do minimalizowania dolegliwości bólowych oraz uszkodzeń termicznych skóry podczas zabiegów laserowych. Zimne powietrze znajduje również zastosowanie przy iniekcjach. Można dopasować je w sposób optymalny do potrzeb każdego zabiegu. Aparat posiada panel, w którym można wybrać gotowe parametry lub zdefiniować własne. To urządzenie, spełniające oczekiwania zarówno samych specjalistów wykonujących zabiegi, jak też ich pacjentów.

Jak dbać o urządzenie?

W przypadku tak zaawansowanego i nowoczesnego urządzenia jak Cryo 6, nie ma specjalnych zaleceń odnośnie dbania o nie. Urządzenie nie posiada żadnych elementów, które zużywają się po czasie, dlatego nie trzeba niczego wymieniać. Jego technologia pozwala zachować ciągłość pracy, dlatego nie trzeba pozostawiać chłodziarki w spoczynku po zabiegu, aby zachować wydajność chłodzenia. Konserwacja aparatu Cryo 6 jest niezwykle prosta. Urządzenia posiada wbudowany system, który zasygnalizuje o konieczności rozmrożenia. Woda, która zbiera się w zbiorniku na skropliny jest na bieżąco monitorowana. Pozwala to w bardzo łatwy sposób pracować na co dzień z urządzeniem. Aparat posiada również filtr powietrza zlokalizowany z tyłu.

Co robić w przypadku awarii?

Zakupione w IMESO Aesthetic Group urządzenia objęte są 4-letnią gwarancją. W przypadku, gdy dojdzie do awarii, można naprawić je w naszym firmowym serwisie w Warszawie. Umożliwiamy również dojazd do klienta na terenie Polski. Awarie mogą być zgłaszane przez całą dobę na adres e-mail: serwis@imeso.pl lub +48 730 898 002.

Komentarze

Brak komentarzy.

Ocena: 5

Ilość ocen: 1

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek